Gider borusu tıkanıklıkları genelde yanlış yapılan tesisat uygulamaları sonucu oluşur. Borularda fazla dirsek kullanımı sonucunda veya yeterli verilmeyen meyil sonucu gider borusu tıkanıklıkları görülür.

Peki, gider borularında yaşanan bu tıkanıklıklar nasıl açılır?

Atık su borularındaki tıkanıklıkları açmak içinherhangi bir markette satılan lavabo aç veya piyasada bu tür tıkanmaları açan tıkanıklık açma kimyasalları kullanabilirsiniz. Dünya Kimya firmasından, bu tür kimyasalları tedarik edebilirsiniz. Bu kimyasallar bütçenize uygun değil ise, o zaman bir nalburdan kılavuz dediğimiz, susta adı verilen spirali alarak gider borusunu açmayı deneyebilirsiniz. Sustadan da sonuç alamazsanız firmamızı arayarak servis isteyebilirsiniz. Bu işe özel robot ve kameralarla tıkanıklığınızı ortalama 15 dakikada açıyoruz. Ücretlerimiz Aksaray su tesisat piyasasında en uygun fiyatlar olduğu için, bizi tercih edebilirsiniz. İster klozet, ister lavabo ya da mutfak borusu fark etmez, ana borulara kadar olan bölgelerin tıkanıklığını açıyoruz.

Su Tesisatındaki Borular Nasıl Açılır?

Temiz su borularını, yüksek basınçlı makinalar ile açıyoruz. Bir anda su gitmesi azalan muslukları, su gelmesi yavaşlayan veya hiç su gelmeyen boruları, hiçbir yeri kırmadan makina ile açıyoruz.

Aksaray Tesisat, makineler ve kameralı cihazlar yardımıyla boru tıkanıklarını, kırma dökme yapmadan açıyor. Cihazlı tesisatçılarımız tıkanan klozetleri, lavaboları, banyo, duş giderlerini modern teknolojik yöntemlerle açabilmektedir. Eski yorucu sağlıksız ve uğraş veren yöntemleri geride bırakın! Bize ulaşıp servis formu yazdırmanız yeterli olacaktır.

Tesisat Boruların Tıkanması Nasıl Önlenir?

Boru ve gider tıkanıklıklarının sebepleri arasında zaman aşımı ve yapım hataları olsa da kullanıcılardan kaynaklanan tesisat tıkanıklıkları da sıkça görülmektedir. Boruların tıkanması sonucunda başınıza açılabilecek sorunları en başından önlemek için yapılması gereken bir takım uygulamalar mevcuttur. Siz de tesisatınızn daha uzun süre dayanması için kullanıma dikkat ederek boru tıkanıklıklarının önüne geçebilirsiniz.

  • Mutfak giderlerinin tıkanmasının ana nedeni yemek artıklarının gidere gönderilmesidir. Mutfak lavabo ve evyelerine yemek, küçük çöp artıkları ve çay dökmeyerek gider tıkanmalarına karşı önlem
  • Banyo lavabosu, küvet ve duş teknesi giderlerine gönderilen saç ve sabun kalıntıları tıkanmalara neden olmaktadır. Banyo küveti, lavabosu ve duş giderine koyulacak bir süzgeçle gider tıkanmalarının önüne geçmeniz mümkündür.
  • Tuvalet borularının tıkanma nedenlerinin başında klozete düşürülen bezler, oyuncaklar gibi katı maddeler gelse de en çok kâğıt atıklar nedeniyle tuvaletler tıkanır. Bunu önlemek için suda kolayca eriyen kaliteli tuvalet kâğıtları kullanılabilir ancak biz Aksaray Tesisat olarak tuvalet kâğıtlarının çöp kutusuna atılmasını öneriyoruz.